Grænse Cup
2. oktober 1999 i Sønderborg

Piger:
30 kg: 1) Jette Röhrich, Warnemünde, Tyskland
3 2) Tina Hansen, Nr. Åby

32 kg: 1) Nanna H. Pedersen, Thor N
5 2) Maria Müller, Böhlen, Tyskland
  3) Sophie Johansen, Nr. Åby
  4) Vibeke Schlesinger, Kolding

34 kg: 1) Lena Christensen, Hercules
2  

37 kg: 1) Christina Jacobsen, Alsia
2  

40 kg: 1) Bianca Langrock, Böhlen, Tyskland
4 2) Anita Larsen, Thor N
  3) Trine Rasmussen, Kolding

48 kg: 1) Monique Hollandt, Böhlen, Tyskland
2  

52 kg: 1) Nicole Hauptmann, Böhlen, Tyskland
2  

57 kg: 1) Louise Jensen, Voldby
6 2) Claudia Möhler, Böhlen, Tyskland
  3) Anne Christensen, Husum
  4) Stefanie Reuter, Böhlen, Tyskland

68 kg: 1) Heidi Johnsen, Kolding
4 2) Nicole Jatzkowski, Böhlen, Tyskland
  3) Nancy Reuter, Böhlen, Tyskland

75 kg: 1) Majbritt Pedersen, Frem
1  

Puslinge:
24 kg: 1) Dennis Larsen, Thor N
4 2) Philipp Schweers, Warnemünde, Tyskland
  3) Stefan Hjort, Kolding

26 kg: 1) Andreas Ekstrøm, Thor N
3 2) Patrick Kjeldsen, Thor N

29 kg: 1) Torben Rasmussen, Thor N
6 2) Fredrik Bjerrehuus, Herning
  3) Thomas Hansen, Heros
  4) Theis B. Carlsen, Hermod H

32 kg: 1) Patrick Pedersen, Thor N
6 2) Patrick Mørup, Herning
  3) Nicklas Sørensen, Frem
  4) Tommy Jørgensen, Herning

35 kg: 1) Miki Kjeldsen, Thor N
5 2) Daniel Monrad, Heros
  3) Stefan Håkonsson, Thor N
  4) Chris Søes, Herning

38 kg: 1) Mikkel Clausen, Hermod H
3 2) Jesper Jensen, Herning

42 kg: 1) Erik Rasmussen, Nr. Åby
1  

47 kg: 1) Deniz Karakaplan, Hercules
3 2) Teis Gjørtler Smith, CIK

53 kg: 1) Sven Andresen, Warnemünde, Tyskland
1  

Drenge:
29 kg: 1) Henrik Haarup, Thrott
2  

32 kg: 1) Klaus Hansen, Heros
2  

35 kg: 1) Frederik Ekstrøm, Thor N
8 2) Kenn Popenda, Thor V
  3) Jimmi Sørensen, Hermod H
  4) Anders Balslev, Heros

38 kg: 1) David Riber, Thor N
8 2) Samuel Robertson, Heros
  3) Benjamin Andersen, Thor N
  4) Daniel Widenovic, Wandsbeker, Tyskland

42 kg: 1) Morten Wedelgreen, Nakskov
9 2) Roald M. Christensen, Aars
  3) Danni Østergård, Frem
  4) Bjarke Bak, Hermod H

47 kg: 1) Flemming Rasmussen, Thor N
6 2) Matti Møller, Frem
  3) Robin Børresen, CIK
  4) Lasse Holmenlund, FfI

53 kg: 1) Rune Strobl, Herning
13 2) Asbjørn May, Nr. Åby
  3) Erik Christensen, Husum
  4) Rabi Safar, Nakskov

59 kg: 1) Casper Staal, Helsingør
2  

66 kg: 1) Michael Y. Petersen, Thor V
5 2) Dennis M. Christensen, FfI
  3) Kristian Knudsen, Nr. Åby
  4) Dennis Voigt, Nr. Åby

Ungdom:
42 kg: 1) Thor H. Pedersen, Thor N
3 2) Rune Nilsson, Thor N

48 kg: 1) Jonas Helt, Rolf
3 2) Benjamin Vinder, Thor N

52 kg: 1) Nichlas Gottschalck, Thor N
2  

57 kg: 1) Frank Kleimenhagen, Warnemünde, Tyskland
2  

63 kg: 1) Mark O. Madsen, Thor N
8 2) Kenn Jørgensen, Helsingør
  3) Martin Nielsen, Rolf
  4) Michel Seidel, Hercules

69 kg: 1) Lasse Skifter, Frem
8 2) Nick Jensen, Rolf
  3) Peter Holm, Kolding
  4) Johnny Hansen, Kolding

76 kg: 1) Niclas Bosse, Helsingør
2  

95 kg: 1) Jimmi Lund, Alsia
1  

Senior:
63 kg: 1) Lars Jørgensen, Rolf
6 2) Mark Kristensen, Thor V
  3) Per Schürmann, Alsia
  4) Preben Andersen, Aars

69 kg: 1) Bent N. Jensen, Hercules
7 2) Kim Skriver, Alsia
  3) Henrik Thomsen, Kolding
  4) Anders Dahl, Kolding

76 kg: 1) Brian Kristensen, Kolding
3 2) Søren Bertelsen, Alsia

85 kg: 1) Michael K. Hansen, FfI
4 2) Robert Zielke, Hercules
  3) Jens Jørgensen, Thrott

125 kg: 1) Tom Christensen, Hercules
4 2) Leif Jørgensen, Alsia
  3) Brian Thomsen, Kolding

Bedste puslingeklub: Thor N
Bedste ungdomsklub: Thor N
Bedste klub sammenlagt: Thor N


Klik her for at starte en debat.

[ Hjem ] [ Nyheder ] [ Resultater ] [ Forum ] [ Breddekonsulenten ] [ Klubber ]
[ Om Danmarks Brydeforbund ] [ Søgning ] [ Artikler ] [ Galleri ] [ Hvad er Brydning ] [ Links ]