Adresser - Klubber


AIR

Træningslokale:
Eriksvej 21
4000 Roskilde
Tlf.: 46 35 62 67

Formand:
Martin Longhi
Tanggårdsvej 19
2680 Solrød Strand
Tlf.: 56 14 64 48
E-mail: ml@smokesolution.dk

BK Alsia

Træningslokale:
Humlehøj-hallen
6400 Sønderborg

Formand:
Glenn Skriver Juhl
Sønderborg Landevej 101, Adsbøl
6300 Gråsten
Tlf.: 23 49 30 56
E-mail: glejuhl@hotmail.com

AK Dan

Træningslokale:
"Tapeten", Magleparken 5
2750 Ballerup
Tlf.: 44 65 67 65

Formand:
Michael Knoblauch
Nattergalevej 11
3660 Stenløse
Tlf.: 47 12 02 23
E-mail: nattergale@mail.dk

FfI's Brydeafdeling

Træningslokale og post:
Atletcentret, Rimmens Allé 39
9900 Frederikshavn

Formand:
Peter Chr. Jensen
Buhlsvej 5 B
9900 Frederikshavn
E-mail: pjsj@webspeed.dk

AK Frem

Træningslokale:
Nyvangsvej 148
8900 Randers
Tlf.: 86 43 80 17

Formand:
Henning Roed
Hobrovej 308
8900 Randers
E-mail: roeds@post.tele.dk

Gladsaxe PARS BK

Træningslokale:
Gladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej 57
2860 Søborg

Formand:
Saeid Tayyebi
Kidhøj 38
2880 Bagsværd
Tlf.: 44 44 44 06 , Fax: 44 44 44 06
E-mail: sport_st@msn.com

Kbh.'s Glima-Forening Formand:
Óttar Ottósson
Halmtorvet 16, 5.th.
1700 København V
Tlf.: 33 86 12 84
BK Goliath

Træningslokale:
Lukket
7870 Roslev

Formand:
Linda Pilt
Nygade 3
7870 Roslev

BK HAK, Helsingør

Træningslokale:
Gl. Hellebækvej 63A
3000 Helsingør

Formand:
Lars Sjørslev
Sabroesvej 15C, st.th
3000 Helsingør
Tlf.: 49 21 77 58
E-mail: inge-lise@andersen.tdcadsl.dk

BK Hercules

Træningslokale:
Adamsgade 7
5000 Odense C
Tlf.: 66 14 96 72

Formand:
Tom Rasmussen
Morbærhaven 7, Otterup
5450 Otterup
Tlf.: 64 82 48 51
E-mail: hercules.odense@get2net.dk

BK Hermod

Træningslokale:
Enggade 8
8700 Horsens
Tlf.: 75 61 26 85

Formand:
Hans Gadegaard
Nørregade 4 - 4
8700 Horsens
E-mail: hans@bkhermod.dk

AK Hermod K

Træningslokale:
Grøndalscentret, Hvidkildevej 64
2400 København NV
Tlf.: 38 19 03 18

Formand:
Jørgen Lykholt
Vendsysselvej 31, 1.th.
2720 Vanløse
Tlf.: 38 19 03 18
E-mail: formand@brydeklubben.dk

AK Hermod K

Træningslokale:
Grøndalscentret, Hvidkildevej 64
2400 København NV
Tlf.: 38 19 03 18

Formand:
Hanne R. Nielsen SEKRETÆR/ POSTMODTAGER
Præstebrovej 52
2730 Herlev
Tlf.: 44 94 35 28
E-mail: post@brydeklubben.dk

Herning BK

Træningslokale:
Holingknuden 3
7400 Herning
Tlf.: 97 22 35 76

Formand:
Henrik Pajbjerg
Møllebakken 14, Gjellerup
7400 Herning
Tlf.: 96 26 81 81
E-mail: valtec@post.tele.dk

AK Heros

Træningslokale:
Syrevej 6
3300 Frederiksværk
Tlf.: 47 72 04 82

Formand:
Kim Tønder
Plovvænget 4
3300 Frederiksværk
Tlf.: 47 74 24 18
E-mail: kim.toender@sport.dk

Husum IF

Træningslokale:
Lukket
2700 Brønshøj

Formand:
Bent Jørgensen
Tersløsvej 5, st.tv, Husum
2700 Brønshøj
Tlf.: 38 28 35 89 , Fax: 38 28 35 89

Høje-Tåstrup PARS BK Formand:
Saeid Tayyebi
Kidhøj 38
2880 Bagsværd
Tlf.: 44 44 44 06 , Fax: 44 44 44 06
E-mail: sport_st@msn.com
IBA Wrestling Formand:
Fereidun Dariagard
Frejasgade 9, Kld.
2200 København N
Tlf.: 35 82 44 99 , Fax: 35 82 43 99
E-mail: info@sougo-budo.dk
AK Jyden

Træningslokale og post:
Brydecentret, Poul Paghs Gades skole
9000 Aalborg
Tlf.: 98 13 09 81

Formand:
Ole Bech
Østerbro 48
9000 Aalborg
E-mail: olb@tdcadsl.dk

Kalundborg Brydeklub

Træningslokale:
Lukket
4400 Kalundborg

Formand:
Anette Sørensen
Kordilgade 59
4400 Kalundborg
Tlf.: 59 51 02 07
E-mail: sandie_s@hotmail.com

Kolding IF

Træningslokale:
Klostergården, Brostræde 3-5
6000 Kolding

Formand:
Henning S. Thomsen
Norgesvej 25, st.tv.
6000 Kolding
Tlf.: 75 52 33 14

Nakskov BK

Træningslokale:
Nakskov Idrætscenter, A.E. Hansensvej 1
4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 72 60

Formand:
Kurt Højgaard
Lavendelvej 14
4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 76 96
E-mail: k.hoejgaard@mail.dk

Nakskov BK

Træningslokale:
Nakskov Idrætscenter, A.E. Hansensvej 1
4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 72 60

Formand:
NÆSTFORMAND, Henning Virkelyst
Rosenvænget 8 D
4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 00 98

Nr. Åby BK

Træningslokale:
Idrætsvej 9, Nr. Aaby.
5580 Nørre Aaby
Tlf.: 64 42 10 76

Formand:
Kristin Heisler Knudsen
Bøgevej 29
5580 Nørre Aaby
Tlf.: 64 42 17 08
E-mail: knudsenco@stofanet.dk

Nysted BK

Træningslokale:
Lukket
4880 Nysted

Formand:
Allan Raymond Gjessø
Kolkevej 10
4892 Kettinge
Tlf.: 54 87 50 87

Rolf

Træningslokale:
Kildemarksvej 70
4700 Næstved

Formand:
Kenneth Skovby
Holbjergsvej 125
4700 Næstved
E-mail: sethos@stofanet.dk

BK Thor

Træningslokale:
Industrivej 8
4800 Nykøbing F
Tlf.: 21 93 24 75

Formand:
Morten Ahlefeldt Hansen
Kraghave Gaabensevej 39
4800 Nykøbing F
Tlf.: 54 85 52 49
E-mail: moaha@mail.dk

BK Thor Vejgaard

Træningslokale:
Øster Sundbyvej 17
9000 Aalborg
Tlf.: 98 16 07 96

Formand:
Heidi Poulsen
Dagnyvej 25, 1. th.
9000 Aalborg
Tlf.: 98 14 64 78
E-mail: heidithorv@gmail.com

BK Thrott

Træningslokale:
Åbyhallen, Åbyvej
8230 Åbyhøj
Tlf.: 86 15 26 40

Formand:
Flemming Simonsen
Chr. Winthersvej 25
8230 Åbyhøj
Tlf.: 86 25 88 74
E-mail: fls8230@stofanet.dk

UP 48 Padborg

Træningslokale:
Lukket
6330 Padborg
Tlf.: 23 26 24 25

Formand:
Kenneth Gant
Hasselhaven 15
6330 Padborg
E-mail: up48@sport.dk

Viborg BK

Træningslokale:
Lukket
8800 Viborg

Formand:
Flemming Knudsen
Falkevej 40
8800 Viborg
Tlf.: 86 60 28 89
E-mail: fkn@knudsen.mail.dk

BK Viking

Træningslokale:
Frederikssundhallen
3600 Frederikssund

Formand:
Freddy Viholt
Karl Sørensensvej 4
3300 Frederiksværk
Tlf.: 47 74 58 08 , Fax: 47 74 58 98
E-mail: viholt@bkviking.dk

Voldby BK

Træningslokale:
Lukket
8450 Hammel
Tlf.: 26 27 35 87

Formand:
Merete Andersen
Anbækvej 121
8450 Hammel
Tlf.: 86 96 35 87
E-mail: meretea@mail.tele.dk

Aabenraa BK

Træningslokale:
Lukket
6200 Aabenraa

Formand:
Peter Kjær
Slotsgade 31
6200 Aabenraa

Aars Brydeklub

Træningslokale:
Idrætscenter Østermarken
9600 Aars
Tlf.: 98 62 50 02

Formand:
Kim Olsen
Engvej 3
9600 Aars
Tlf.: 98 62 44 87
E-mail: aarsbrydeklub@sport.dk


[ Hjem ] [ Nyheder ] [ Resultater ] [ Forum ] [ Breddekonsulenten ] [ Klubber ]
[ Om Danmarks Brydeforbund ] [ Søgning ] [ Artikler ] [ Galleri ] [ Hvad er Brydning ] [ Links ]