2.5.2003: Deltagerliste for DM i Ålborg (opdateret)

Piger/kvinder
36-40 kg:
Stinne S. Pedersen, Hermod H
Camilla Jørgensen, Aabenraa
Mette Pedersen, Rolf

43 kg:
Christina Ambrus, Hermod H
Christina Olsen, Thor N
Nanna Hyllegaard Pedersen, Thor N
Cecilie Bille, Rolf
Michelle Kristensen, Thor V
Vibeke Schlesinger, Kolding
Helene Stæhr, Viking

48 kg:
Therese Birkshøj, Thor N
Zandie Holse Andersen, Thor N
Mie Pedersen, Rolf
Celina Hannibal, Thor V
Else Brønnum, Thor V
Kia Lillienskjold, Viking

55 kg:
Lone Storm Kristensen, Voldby
Anne Christensen, CIK
Kirsten J. Skovmose, Thor N
Susanne Madsen, Rolf
Sabina Hannibal, Thor V
June Knøsgård Jensen, Thor V
Bettina Schlesinger, Kolding

63 kg:
Rikke Christensen, Hermod H
Line Kjær Frederiksen, CIK
Emma Svärdh, CIK
Heidi Johnsen, Kolding

Drenge
26-29 kg:
Christian F. Lund, Frem
Martin Lorenzen, AIR
Mikkel Holse, Thor N
Martin Holmenlund, FfI

32 kg:
Emil Krogh, Thrott
Tobias Fonnesbek Skals, Thrott
Emil Birkshøj, Thor N
Bo Sværke Bonde, Thor N
Mikkel Michelsen, Thor N
Fredrik Bjerrehuus, Herning
Stefan Hjort, Kolding

35 kg:
Frederik Jensen, Heros
Rune B. Nielsen, Frem
Mads Laursen, Thrott
Anders Ekstrøm, Thor N
Frederik Hentze, Herning
Jeff Hagelskjær, Herning
Søren Bak, Rolf
Marc Wind, Dan
Martin Bagger, Kolding
Kenneth Hansen, Kolding

38 kg:
Christian Nielsen, Heros
Thomas Hansen, Heros
Omar Kahlil, AIR
Rasmus Frederiksen Kjær, CIK
Frederik Fog Nielsen, Thor N
Martin Jørgensen, Thor N
Troels Birkshøj, Thor N
Thomas Hove, Herning
Nicolai Dilsø, Dan
Jens Erik Jensen, Voldby
Sune Kjær, Kolding
Martin Porsmose, FfI

42 kg:
Nicklas Sørensen, Frem
Christian Roed, Frem
Wissam Kahlil, AIR
William Dissing, Thrott
Andreas Dissing, Thrott
Peter Brandstrup, Viking
Adam Gilbert Jespersen, CIK
Bjørn Nielsen, Thor N
Torben Rasmussen, Thor N
Andrè Brandi Jensen, Thor N
Mike Pedersen, Herning
Mads Bruun, Herning
Chriss Søes, Herning
Kasper Bisgaard Jensen, Rolf
Marco Van Hees, Rolf
Danny Kofod, Dan
Thorkild May, Kolding

47 kg:
Shamal Tashkilot, Thor V
Christian Ørskov, Hermod H
Mads Hansen, Frem
Mike Hansen, Frem
Mikkel Fog Nielsen, Thor N
Nicolaj Haugaard, Herning
Tommy Jørgensen, Herning
Ronni Carstens, Herning
Jacob Facius, Herning
Martin Grønlund, Herning
Mikki Tjerild, Rolf
Kenneth Madsen, Dan
Luca Holt, Hermod K

53 kg:
Jimmi Næs, AIR
Esben Sørensen, Thrott
Jesper Jensen, Herning
Håkon Strobl, Herning
Danny Grønborg, FfI

59 kg:
Mickey Williams, AIR
Patrick Holmgren, Helsingør
Anders Sehested, Thrott
Christian V. Pedersen, Thor V

66 kg:
Mikkel Frost Clausen, Hermod H
Morten Mårtensen, Nakskov
Niclas Gant, Viking

73 kg:
Jesper Christensen, Thrott
Nidzat Seidov, CIK

Ungdom
50 kg:
Jimmi D. Sørensen, Hermod H
David Riber, Thor N
Frederik Ekstrøm, Thor N

54 kg:
Simon Hornsyld, Heros
Nikolaj S. Pedersen, Hermod H
Emil Rasmussen, Hermod H
Lasse Hansen, Frem
Mike Nielsen, AIR
Ashab Vagapov, CIK
Christian Nyblom, Herning
Nicklas Hentze, Herning

58 kg:
Lan Van Doan, Thor V
Benjamin Andersen, Thor N
Christian V. Pedersen, Thor V
Daniel Wulffeld, Rolf

63 kg:
Samuel Robertson, Heros
Kåre Posborg, Hermod H
Ibrahim Kahlil, AIR
Kasper Simonsen, Thrott
Robin Børresen, CIK
Aslanbek Sultanov, CIK
Rune Strobl, Herning
Ronald Kristensen, Aars

69 kg:
Bjarke Bak, Hermod H
Matti Møller, Frem
Dennis Holmgren, Helsingør
Flemming Rasmussen, Thor N
Rasmus Christensen, Voldby
Kristoffer Nielsen, Voldby

76 kg:
Casper Staal, Helsingør
Jesper Viholt, Viking
Arthur Vagapov, CIK
Martin Knoblauch, Dan
Casper Eriksen, Aars

85 kg:
Chris Juul, Frem
Kristian B. Knudsen, Nr. Åby
Klaus Brudsø, Dan

Uden vægt:
Thomas Poulsen, Alsia

Junior
46-50 kg:
Jimmi D. Sørensen, Hermod H
Frederik Ekstrøm, Thor N
David Riber, Thor N

55 kg:
Simon Hornsyld, Heros
Lasse Hansen, Frem
Ashab Vagapov, CIK
Thor H. Pedersen, Thor N
Christian Nyblom, Herning

60 kg:
Samuel Robertson, Heros
Mikkel Bertelsen, Hermod H
Dennis Jensen, Thrott
Aslanbek Sultanov, CIK
Rune Nilsson, Thor N
Benjamin Nielsen, Thor N
Rune Sørensen, Voldby
Lasse Holmenlund, FfI

66 kg:
Ayab Tashkilot, Thor V
Morten Johannesen, Heros
Alexander Uzdenov, CIK
Anzor Vagapov, CIK
Rafiq Mohammedi, CIK
Robin Børresen, CIK
Flemming Rasmussen, Thor N
Martin Nielsen, Rolf
Rune Strobl, Herning

74 kg:
Perry Larsen, Heros
Bjarke Bak, Hermod H
Matti Møller, Frem
Timerlan Tachaev, CIK
Arthur Vagapov, CIK
Mark O. Madsen, Thor N
Jacob Ebbesen, Herning
Thomas Nielsen, FfI

84 kg:
Chris Juul, Frem
Kristian B. Knudsen, Nr. Åby
Niels Esbensen, Thor N
Peter Holm, Kolding

96 kg:
Dennis Christensen, Hermod H

Uden vægt:
Thomas Poulsen, Alsia

Klik her for at deltage i debatten.
Der er oprettet 36 indlæg.

[ Hjem ] [ Nyheder ] [ Resultater ] [ Forum ] [ Breddekonsulenten ] [ Klubber ]
[ Om Danmarks Brydeforbund ] [ Søgning ] [ Artikler ] [ Galleri ] [ Hvad er Brydning ] [ Links ]